Ocenenie Matúša Hríbika – 19.5.2019

OL_EVENT_FACEBOOK_SS_C

Pozývame Vás na slávnostný program 9. ročníka udeľovania Radu Ďurka Langsfelda za prejavenú občiansku statočnosť, tentokrát lesníkovi Ing. Matúšovi Hríbikovi, PhD., ktorý ako zamestnanec štátneho podniku LESY SR poukázal na korupčné dianie v systéme riadenia tejto významnej inštitúcie.

Príďte vyjadriť podporu Matúšovi Hríbikovi, ktorý vykonával svoju funkciu čestne, nebál sa poukázať na podvodné konanie pri zalesňovaní v LESOCH SR, no tento štátny podnik dodnes nedokázal jeho príkladné počínanie oceniť…

Čítajte viac...

Ocenenie Vladimíra Tejbusa – 23.10.2017

spajame-statocnych-fb-event-2017lipa

Pozývame Vás na slávnostný koncert pri príležitosti udelenia Radu Ďurka Langsfelda za občiansku statočnosť Ing. Vladimírovi Tejbusovi, Csc., bývalému ústrednému banskému inšpektorovi, vedúcemu oddelenia banskej bezpečnosti na Hlavnom banskom úrade v Banskej Štiavnici, ktorý poukázal na to, že príčiny tragédie v baniach Handlová v roku 2009, pri ktorej zahynulo 20 baníkov, boli iné, ako uvádzala oficiálna správa.

Slávnostný koncert sa uskutoční v Dome kultúry v Prievidzi, Ul. Františka Madvu 11, v pondelok 23. októbra 2017 o 18:00. V programe vystúpi Peter Liba & Band.
Čítajte viac...

Ocenenie Dáše Mihalcovej a Daniely Nehézovej – 13.10.2016

fb event statocni 2016

Dovoľujeme si Vás pozvať na slávnostný koncert pri ktorom bude odovzdávanie ocenenia Radu Ďurka Langsfelda, ktorého prevzatím nás poctia Dáša Mihalcová a Daniela Nehézová. Podujatie je v rámci programu Spájame statočných ktorý organizuje hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) dňa 13. 10.2016 (štvrtok) o 18:00 v Koncertnej sieni Klarisiek na Farskej ulici 1 v Bratislave – Starom Meste. Vstup na toto podujatie je bezplatný.

Súčasťou slávnostného večera je koncert komorného orchestra Cappella Istropolitana, so sólistom Daliborom Karvayom.

Čítajte viac...

Ocenenie Michala Trubana – 7.12.2015

web-truban

Dovoľujeme si Vás pozvať na slávnostné udelenie Radu Ďurka Langsfelda

Michalovi Trubanovi,

ktorý poukázal na systémovú korupciu v oblasti informačných technológií. Slávnostný akt sa uskutoční v Sieni Ústavy Slovenskej republiky v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky na Župnom námestí 12 v Bratislave, dňa 7. decembra 2015 o 17:00.

Čítajte viac...

Ocenenie Jána Marosza – 13.12.2014

spajame-statocnych-maroszJán Mičovský a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Vás pozývajú na slávnostné udelenie Radu Ďurka Langsfelda, ktoré bude

v sobotu 13. decembra o 16:00 v podkroví Stanice Žilina-Záriečie.

Po učiteľovi Otovi Žarnayovi, kontrolórke Ľubici Lapinovej, redaktorke Vande Tuchyňovej a lekárke Zuzane Pechočiakovej sa stane piatym nositeľom radu za boj proti korupcii Žilinčan Ján Marosz.

Tešíme sa na stretnutie s Vami. Príďte vzdať hold odvahe a občianskej statočnosti!

V programe vystúpia žiaci Konzervatória Žilina a ARCUS – zbor starej hudby.

Čítajte viac...

List ministerke zdravotníctva

Vážená pani ministerka,

Vaše súčasné poslanie je neľahké, a to iste aj preto, že vyžaduje dôležité rozhodnutia v oblasti, nad ktorú citlivejšej ani niet. Pri takomto údele je múdre nestratiť nielen profesionálnu orientáciu, ale aj ľudský nadhľad, pretože čas raz vystaví účet každému z nás.

Príbeh Zuzany Pechočiakovej je príbehom lekárky, ktorá sa v krízovej situácii rozhodla správne. Netušíme, koľkí z nás by dokázali v obdobnej situácii konať podobne ako táto statočná žena, s určitosťou však vieme, že takéto príklady všetci veľmi potrebujeme. Práve vysokí úradníci štátu by mali takéto príklady – vnímajúc nesmiernu silu a význam ich posolstva – dávať za vzor všetkým občanom krajiny. Krajiny, kde sa denne odohráva množstvo tichých ťaživých bojov vo svedomiach ľudí, ktorí sa rozhodujú medzi pravdou a strachom. Nečudujme sa, že v týchto súbojoch často víťazí práve strach, pretože neoceňovanie, či dokonca prenasledovanie ľudí, ktorí prejavili občiansku statočnosť, nie je, žiaľ, ničím výnimočným. To  nie je  pre budúcnosť  Slovenska dobré.

Čítajte viac...

Občania vyzvali ministerku zdravotníctva, aby priznala a odčinila chyby v prípade ponižovanej lekárky z Nitry

V rámci protikorupčného projektu poslanca NR SR Jána Mičovského Spájame statočných ocenili v Nitre Zuzanu Pechočiakovú. Odvážna lekárka vlani poukázala na vážny problém so zasahovaním do zdravotnej dokumentácie malého pacienta, za svoj čin však musela znášať množstvo ponižovania, a trvalo dlhé mesiace, kým sa dočkala spravodlivosti. Účastníci slávnosti v Divadle Andreja Bagara zároveň otvoreným listom a svojimi podpismi vyzvali ministerku Zuzanu Zvolenskú, aby priznala chyby v tomto vážnom prípade a odčinila ich.

Čítajte viac...

Ocenenie Zuzany Pechočiakovej – 26.2.2014

SPAJAME STATOCNYCH_26-2-2014Prípad odvážnej lekárky.

Príďte vzdať hold profesionálnej odvahe a občianskej statočnosti!

Stane sa tak v Nitre 26. februára 2014 o 18:30 v Štúdiu Divadla Andreja Bagara, kde bude vyznamenaná Radom Ďurka Langsfelda Zuzana PECHOČIAKOVÁ - lekárka, ktorá svojim odborným a ľudským postojom dôstojne reprezentuje morálny rozmer svojho poslania.

Súčasťou programu je divadelná hra Louis – Benoit Picarda a Friedrich Schillera: PARAZIT – UMENIE PRERAZIŤ.

Čítajte viac...

Ocenenie Vandy Tuchyňovej – 14.12.2013

plagat_tuchynovaVážení spoluobčania,

dovoľujeme si Vás pozvať na slávnosť odovzdania Radu Ďurka Langsfelda,  ktorý je  udeľovaný odvážnym občanom za ich statočnosť pri obhajobe verejného záujmu, najmä pri boji proti korupcii.

Sme poctení tým, že tento Rad sa rozhodla prijať novinárka Vanda TUCHYŇOVÁ.

Stane sa tak v rámci cyklu SPÁJAME STATOČNÝCH
v sobotu 14. decembra 2013 o 14: 00 v priestoroch Nadácie POLIS na Mariánskom námestí č. 31 v Žiline.

Tešíme sa, že prijmete naše pozvanie, aby sme v predvianočnej atmosfére mohli spoločne vzdať hold darom najvzácnejším.

S úctou

Ján Mičovský a realizačný tím
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Čítajte viac...

Ocenenie Ľubice Lapinovej 10.10.2013

Plagát Zvolen
Milí spoluobčania, drahí priatelia,

Pridajte sa k nám vo Zvolene, 10. októbra o 16:00 na námestí SNP v boji proti korupcii na Slovensku!aj Vás hnevá pretrvávajúca miera korupcie v našej krajine? Chceli by ste dať najavo, že Vám to už lezie krkom?

Za statočnosť v tomto boji tu čestným Radom  Ďurka Langsfelda oceníme odvážnu kontrolórku Ľubicu Lapinovú. Čítajte viac...